НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТО: ЯК «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» СВЯТКУВАЛА ПЕРЕМОГУ

НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТО: ЯК «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» СВЯТКУВАЛА ПЕРЕМОГУ

9 травня увесь цивілізований світ відзначав одне із найголовніших свят – 74-ту річницю перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні. Особливу увагу 9 травня відведено в Україні – країні, яка віддала мільйони життів своїх синів і дочок заради миру.

9 травня – свято, що знаменує кінець вбивчої війни, яка забрала життя мільйонів солдат і мирних громадян. Наші доблесні воїни-визволителі ціною своїх життів зупинили жахливий гітлерівський режим, і відновили на нашій землі мир і добробут.

Урочистості з нагоди Свята Перемоги провели всі регіональні організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Як це відбувалося – дивіться у нашому звіті.

* * *

На ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ провели акцію «Дякуємо за ЖИТТЯ», яку підтримали понад пів мільйона мешканців області.

У рамках акції активісти партії провели понад 200 заходів. Зокрема, організували у містах і районах області впорядкування братських могил і місць захоронень воїнів-визволителів, вшанували пам’ять загиблих фронтовиків покладанням квітів до Меморіалів Слави, Обелісків, Пам’ятників. Відвідали ветеранів вдома, провели урочисті заходи в ветеранських організаціях, на яких в родинній затишній атмосфері фронтовики, діти війни, ветерани тилу згадували свій бойовий шлях, вірних друзів, які не дожили до Дня Перемоги, безцінну дружбу і бідкалися на сьогоднішнє життя.

«Вічна Слава всім загиблим і шана живим цієї страшної війни! Земний уклін, вам, дорогі ветерани, – за мужність, стійкість, відвагу! Прикро, що влада сьогодні покинула ветеранів на виживання і хоче забрати велике свято – День Перемоги», – йдеться у привітанні керівника обласної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Марії Пустової. Вона запевнила, що політична сила «відстоюватиме інтереси ветеранів і не дозволить переписати велику історію Великої Перемоги».

Незважаючи на дощ, святкові заходи до Дня Перемоги в області були багатолюдними. Слова подяки лунали на адресу людей, які винесли на своїх плечах весь тягар Великої Вітчизняної війни – ветеранів, дітей війни, тиловиків. Їх вітали, для них виконували свої пісні відомі артисти і групи, виступали колективи художньої самодіяльності, з ними кружляли у вальсі, а за фронтовими сто грамами і польовою кашею ветерани згадували події військових років, загиблих товаришів, говорили про сучасне життя.

Найяскравішою подією свята у Дніпрі став флешмоб «Вальс життя»: 400 пар різного віку кружляли у вальсі, присвяченому Дню Перемоги, а тисячі дніпровців і гостей міста підтримували їх оплесками.

«Цей захід ми організовуємо вже другий рік поспіль для того , щоб показати наше ставлення до Великої Перемоги. Про це свято не можна забувати. Не можна забувати про ціну, заплачену за Перемогу. Ані погана погода на дворі, ні політична негода в країні не змусять нас про це забути», – розповів керівник міської організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Геннадій Гуфман.

У рамках акції «Дякуємо за життя» на Дніпропетровщині видали книгу пам’яті «Живі легенди Дніпропетровська», до якої ввійшли реальні історії 30-ти ветеранів Великої Вітчизняної війни.

* * *

Польова кухня та оркестр – так 9 травня відзначали представники «Опозиційної платформи – За життя» на ЗАКАРПАТТІ. 74 річниця перемоги зібрала сотні людей довкола головних монументів міста. Дякували за своє «сьогодні» представники Закарпатської організації політсили у меморіальному комплексі «Пагорб слави» – вони вшанували загиблих хвилиною мовчання, а також влаштували справжнє свято для ветеранів.

Війна забрала когось із рідних чи не у кожного закарпатця. Тому до масштабного дійства долучилось тисячі небайдужих. Під звуки духового оркестру, колоною вони низько вклонились визволителям, поклали квіти і щиро привітали одне одного та присутніх із великим святом перемоги!

Гасло цього великого свята: «Ніколи знову», а гасло «Опозиційної платформи – За життя» – «Життя без війни, без втрат, без жертв і без брехні. Святкували, святкуємо і будемо святкувати!»

Не забули присутніх і почастувати! Польова кухня і фронтові 100 грам стали кульмінацією святкового заходу.

* * *

Віддали данину пам’яті тим, хто загинув у війні й активісти ЗАПОРІЗЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ партії «Опозиційна платформа – За життя» хвилиною мовчання й покладанням квітів до архітектурно-меморіального комплексу «Переправа».

Саме тут восени 1943 року йшли запеклі бої за річку Дніпро, як найважливіший стратегічний рубіж. Форсування Дніпра було одним із найважливіших завдань, що стояли перед бійцями, для подальшого успішного наступу. У літописах є згадка, що красень-Дніпро тут був червоний від крові…

«Мабуть, немає жодної родини, яку б не зачепила та страшна війна, – відзначив у своїй промові керівник Запорізького регіонального осередку партії «Опозиційна платформа – За життя» Андрій Розумович. – З кожним роком ветеранів стає менше. Але ще є діти війни – ті, хто підлітками працював на заводах, у важких умовах роблячи все можливе для фронту, для перемоги. Ми дякуємо вам і низько вклоняємося! Забути таке неможливо! Ми пам’ятаємо і завжди вшановуватимемо пам'ять тих, хто ціною свого життя подарував можливість жити наступним поколінням!»

Разом із запорізькими активістами партії до архітектурно-меморіального комплексу завітали ветерани праці – діти війни, які поділилися спогадами про своє дитинство, роки героїчної праці.

На згадку залишилися пам’ятні фото, а ветерани отримали від Запорізької регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» продуктові набори до свята.

* * *

Вшанували пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні та висловили слова подяки ветеранам в ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ. Так, в обласному центрі Прикарпаття представники «Опозиційної платформи – За життя» прийшли до Меморіального комплексу «Братське кладовище», щоб покласти квіти на братські могили солдат, які загинули під час визволення міста.

Члени політсили також розгорнули у військовому меморіалі плакат із закликом повернути символи перемоги. Щоправда, на вимогу правоохоронців його довелося згорнути, адже поліція побачила в цьому правопорушення.

* * *

Вітали ветеранів у території КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ, яка одна з перших постраждала від фашистської окупації на початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. За офіційними даними, за цей час фашисти знищили на її території 150 тисяч мирних громадян і 54 тисячі військовополонених. 52 тисячі громадян насильно вивезли до Німеччини. У містах і селах діяли військово-польові комендатури, військові гарнізони, гестапо, поліція, каральні загони.

Про ці та інші історичні факти згадували члени Кіровоградської обласної організації ветеранів під час зустрічі з головою обласної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Сергієм Грінченком.

«За давньою традицією ми щороку зустрічаємося, вітаємо один одного з Днем Перемоги. Згадуємо про тих, кого вже немає сьогодні на святкових парадах. Ми обговорюємо нагальні питання економічного та політичного життя регіону й України зокрема. Звісно, не обійшлося й без пам’ятних подарунків», – розповів Сергій Грінченко.

9 травня члени Кіровоградської обласної та Кропивницької міської організацій «Опозиційна платформа – За життя» взяли участь у масштабних заходах із вшанування пам’яті жертв німецького нацизму. Відбулися зустрічі з ветеранами біля пам’ятних знаків у «Гаю десантників» та на меморіальному комплексі «Фортечні вали». Активісти разом із місцевими мешканцями поклали квіти до Вічного вогню та вклонилися подвигу нинішніх захисників Вітчизни, які обороняють східні кордони України.

Мітинги за участі керівництва міської та районної парторганізації «Опозиційна платформа – За життя» пройшли й в Олександрії, де діють активні партійні осередки. Представники партії поспілкувалися з ветеранами та членами їхніх родин, поклали квіти до Братської могили та вклонилися безсмертному подвигу воїнів-визволителів.

Голова Олександрійської міської організації Віталій Проквас взяв також участь в урочистостях у селищі Димитровому, де в будинку культури виступили кращі творчі колективи району та були відзначені активісти ветеранського руху.

* * *

Напередодні великого свята Перемоги ЛИСИЧАНСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» організувала у міському Палаці культури святковий концерт для ветеранів Великої Вітчизняної Війни і працівників тилу.

Колективи Палацу культури заспівали для своїх глядачів пісні військових років, танцювали музичні номери і прочитали вірші відомих поетів про війну 1941-1945 рр.

Керівник регіональної та міської організації партії Ростислав Дубовий та Андрій Ажипа вручили всім гостям квіти. У свою чергу вдячні глядачі побажали молодому поколінню відповідально підходити до вирішення державних завдань і ніколи не забувати подвиг їхніх дідів і прадідів.

Після концерту відбувся святковий обід.

* * *

Активну участь у святкуванні Дня Перемоги взяла і ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ партії «Опозиційна платформа – За життя».

Незважаючи на кампанію, розгорнуту у ЗМІ, що «9 травня святкує тільки купка ветеранів», активісти та члени партії шанують їх пам'ять солдатів, які загинули під час Великої Війни, забезпечивши своїми життями Перемогу над фашизмом, доглядають за їхніми могилами. «Ніхто не забутий і ніщо не забуте!» – наголошують львівські активісти.

* * *

Члени МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» привітали зі святом Перемоги підопічних пансіонату для ветеранів війни та праці №2.

«Наша команда протягом останніх 8 років відвідує цей пансіонат, чим може – тим підтримує ветеранів», – розповів керівник Маріупольської міської організації партії Максим Ткач.

«Жоден закон не змусить нас забути про подвиг наших предків, не зможе зупинити нас у бажанні вітати ветеранів. Жоден правитель не зможе змусити нас забути історію, в якій ми перемогли фашизм!», – запевнив керівник Донецької регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Владислав Філімонов.

* * *

Актив МИКОЛАЇВСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ партії «Опозиційна платформа – За життя» на чолі з її керівником Андрієм Сокуром 9 травня поклали квіти до меморіального комплексу 68-ми десантників-Ольшанців та організували святковий концерт «День перемоги!» На Соборній площі. Також у рамках святкування відбувся конкурс малюнків на асфальті «Діти малюють МИР».

«9 травня ми святкуємо День Перемоги. Для мільйонів українців ця війна була, є і назавжди лишиться Великою Вітчизняною. Ми організували конкурс дитячих малюнків «Діти малюють мир!». Ми повинні пам'ятати свою історію – хто не знає своєї історії у того немає майбутнього! Партія «Опозиційна платформа – За життя» завжди стояла і стоятиме на сторожі інтересів українського народу. Вітаю всіх із Днем Перемоги!» – заявив глава Миколаївської регіональної організації партії Андрій Сокур.

Звернувся до ветеранів і депутат Миколаївської обласної ради, член партії «Опозиційна платформа – За життя» Максим Невінчаний: «День Перемоги – це свято для всіх жителів нашої області і нашої країни. Попри на спроби влади змістити дату святкування або переписати його значення, люди шанують традицію, самоорганізовуються і зберігають традиції переможців і цінності миру, які дісталися нам від наших батьків, дідів і прадідів. Я пишаюся, що належу до великої нації переможців. Зі святом дорогі друзі! З Днем Великої Перемоги!».

* * *

Актив ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» заходи з нагоди Дня Перемоги проводив на Алеї Слави в парку ім. Т. Г. Шевченка.

Після урочистого покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу, до учасників заходу звернувся член політради Одеської міської організації партії Іван Меєров: «Я вітаю кожного одесита із Днем Перемоги! 74 роки тому наш народ здобув Велику Перемогу у самій кровопролитній війні за всю історію людства. На Алеї Слави ми поклали квіти усім загиблим за свободу нашої батьківщини, за мирне небо над головою!».

Він запевнив: «Партія «Опозиційна платформа – За життя» завжди стоятиме на сторожі інтересів українського народу. Ми не дозволимо політиканам від влади і псевдопатріотам переписувати історію, забувати подвиг наших батьків і дідів. Відстоюючи можливість говорити правду про Велику Вітчизняну війну, ми відновлюємо історичну справедливість, зберігаючи героїчні сторінки нашої історії. Ми повинні пам'ятати свою історію, хто не знає своєї історії, той не має майбутнього!»

Окремо актив Одеської міської організації привітав Героя Радянського Союзу, заступника командира 3-ї дивізії підводних човнів 1-ї Червонопрапорної флотилії підводних човнів Червонопрапорного Північного флоту, капітана 1-го рангу Соколова Валентина Євгеновича. За успішне виконання завдань командування і проявлені при цьому мужність і відвагу Указом Президії Верховної Ради СРСР капітану 1-го рангу Соколову Валентину Євгеновичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням медалі «Золота Зірка». Продовжував службу на Чорноморському флоті. З жовтня 1985 капітан 1-го рангу Соколов В.Є. – у запасі.

«Ми привітали з Днем Перемоги Героя Радянського союзу Соколова Валентина Євгеновича! Ми зробимо все можливе, аби повернути народу символи Перемоги, ми відновимо історичну справедливість. День Перемоги – це свято, яке непідвладне політичній кон'юнктурі, це свято на віки», – заявив член політради Одеської міської організації партії «Опозиційна платформа – За життя» Сергій Жук.

* * *

ХЕРСОНСЬКА регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» також привітала Україну з Днем Перемоги, запевнивши, що «не дозволить переписувати історію наших дідів і батьків»!

* * *

Привітали ветеранів із перемогою і активісти «Опозиційної платформи – За життя» у ЧЕРНІГОВІ. Голова регіональної організації Віталій Голець та активісти партії поклали квіти біля Гранітного обеліску до пам'ятного Вічного вогню на могилі Невідомого солдату на Болденій горі. Після цього ветеранів Великої Вітчизняної війни та працівників тилу запросили на святковий обід та нагородили почесними грамотами.

«9 травня – це день великої Перемоги. Це день пам'яті про подвиги наших дідів та прадідів. Сьогодні ми із гордістю і повагою згадуємо про заслуги тих, хто на бойовому і трудовому фронтах кував Велику Перемогу, хто поклав своє життя заради майбутнього кожного з нас. І про цю жертву ми і наші діти повинні пам'ятати завжди. Вічний вогонь пам'яті не повинен згаснути – ніколи. Завдяки їм ми можемо жити та будувати процвітаючу Україну. І ми зробимо все від нас залежне, щоб забезпечити вам гідне життя», – заявив голова Чернігівської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Віталій Голець.

Він побажав міцного здоров’я і довгих років життя ветеранам та мирного неба над головою всім українцям.

Розширений фоторепортаж про святкування 74-ї річниці перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні дивіться ТУТ.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ