НА КІРОВОГРАДЩИНІ «ЗА ЖИТТЯ» ЗБЕРІГАЄ ПАМ'ЯТЬ ПРО ВИЗВОЛИТЕЛІВ ВІД НАЦИЗМУ ТА ДБАЄ ПРО МАЙБУТНЄ

НА КІРОВОГРАДЩИНІ «ЗА ЖИТТЯ» ЗБЕРІГАЄ ПАМ'ЯТЬ ПРО ВИЗВОЛИТЕЛІВ ВІД НАЦИЗМУ ТА ДБАЄ ПРО МАЙБУТНЄ

Команда активістів Подільської районної організації «За життя» в місті Кропивницькому на чолі зі своїм керівником, заступником голови Кропивницької міської партійної організації Віталієм Рибальченком, привітала своїх земляків із прийдешнім Днем Конституції. Активісти спілкувалися з городянами, розповіли їм про пріоритеті своєї діяльності.

Згадали й минуле свого міста, історія якого складається зі складних, іноді драматичних епізодів. До них належить окупація фашистськими загарбниками 1941 – 1943 років. Лише під час звільнення Кіровограда на фронті полягло близько 40 тисяч радянських бійців.

До речі, дід очільника Подільської організації, Петро Лахман, керував підпільно-диверсійною групою.

«В загоні Лахмана було до сотні підпільників, - розповідає Віталій Рибальченко. - Вони пробиралися у табір військовополонених, розповсюджували листівки, допомагали в’язням харчами, мінували шосейні шляхи. Загін неодноразово у селах зривав відправку молоді до Німеччини. Восени 1943 року, за доносом зрадника, учасників підпільної групи розстріляли. Сьогодні ім’я мого дідуся носить одна з вулиць обласного центру»

Похований Петро Лахман разом з іншими підпільниками на меморіальному комплексі «Фортечні вали». Його могилу відвідали онук, Віталій Рибальченко, та його однопартійці. Віддавши честь визволителям, нащадки героїв пообіцяли зробити все, аби пам'ять про переможців не згасала.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ