МЕЛІТОПОЛЬСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА

30 березня весь світ вшановує пам’ять нашого земляка Дмитра Донцова – видатного українського філософа і мислителя, письменника й публіциста, громадського діяча та політика, який народився в Мелітополі у 1883 році.

В нашому місті пройшли дитинство та юнацькі роки філософа. Після закінчення Мелітопольського реального училища Донцов отримав середню освіту в ліцеї Царського Села та продовжив навчання на юридичному факультеті Санкт-Петербурзького університету. За активну громадсько-політичну діяльність був двічі ув’язнений, а після звільнення став слухачем Віденського університету і займався журналістикою. В період з  1916 по 1922 роки Донцов очолював Бюро народів Росії у Берні, працював в Українській Центральній Раді, а потім представляв Директорію у Відні з дипломатичною місією. З 1922 по1939 роки публіцист жив у Львові, де був редактором журналу «Літературно-науковий вісник» та співпрацював з іншими виданнями. У вересні 1939 року Донцов був арештований польською поліцією, після чого перебував у концтаборі до падіння Польської держави, а після звільнення проживав у Берліні, Бухаресті, Ризі та Парижі.

У 1944 році востаннє відвідав Львів. З 1947 року і до смерті проживав в Канаді, де викладав українську літературу в Монреальському університеті, співпрацював з україномовними виданнями, займався письменницькою діяльністю.

Мелітопольські активісти «За життя» шанують історію та впорядковують пам’ятні місця свого краю. Керівник Мелітопольської міської організації «За життя» Юрій Єсипенко та активісти міської та районної організацій поклали квіти до меморіальної дошки Дмитра Донцова на вулиці Гетьманській у місті Мелітополі в день 45 річниці з дня його смерті.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ