МЕДВЕДЧУК: ЗРОСТАННЯ ДОХОДІВ УКРАЇНЦІВ НЕ ВСТИГАЄ ЗА ЗРОСТАННЯМ ТАРИФІВ, ЦІН НА ПРОДУКТИ І ЛІКИ

МЕДВЕДЧУК: ЗРОСТАННЯ ДОХОДІВ УКРАЇНЦІВ НЕ ВСТИГАЄ ЗА ЗРОСТАННЯМ ТАРИФІВ, ЦІН НА ПРОДУКТИ І ЛІКИ

На тлі розкрученої владою девальваційно-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки. Обіцянки «майданних лідерів» забезпечити реальне зростання зарплат і пенсій виявилися відвертою брехнею. Про це заявив представник «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук.

Політик нагадав: з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата становила 4173 грн ($ 148,4).

«В результаті декількох підвищень мінімальна зарплата в доларовому еквіваленті майже наблизилася до рівня докризового 2013 року - $ 152,4. Що стосується середньої заробітної плати, то за 11 місяців 2018го вона становила 8711 грн, або $ 320,9. Таке підвищення стало можливим в першу чергу за рахунок зростання зарплат чиновників і менеджерів держпідприємств», — підкреслив Медведчук і додав, що в доєвромайданний період середня зарплата по країні становила $ 408,6.

За даними політика, мінімальна пенсія і розмір прожиткового мінімуму за 5 років скоротилися в 2,2 рази.

«Цинізму влади немає меж: мінімальна зарплата в $ 150 (замість обіцяних «майданними лідерами» 1000 євро) підноситься як одна з найбільших «перемог». А при жебрацьких зарплатах і пенсіях українцям доводиться платити за європейськими тарифами. Хоча цілком очевидно, що на тлі розкрученої владою девальваційно-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки», — констатує Медведчук.

Він нагадав, що за вказаний період тільки тариф на газ для населення збільшився в 11,8 рази. В результаті тарифного геноциду українці, за інформацією експертів, витрачають останні заощадження - в листопаді 2018 року 43% громадян України заявили, що взагалі не мають їх.

«Обіцянки «майданних лідерів» забезпечити реальне зростання зарплат і пенсій виявилися відвертою брехнею. Замість того щоб відновлювати виробництво, піднімати економіку, створювати нові робочі місця, влада працює на розкол країни: курс на членство в НАТО, церковний розкол, мовне питання - ось те, що пропонує влада банкрутів і популістів народу замість стабільної економіки і соціального захисту. Виходили б люди на євромайдан в 2013-му, якби знали, до яких трагічних наслідків для країни призведе так званий цивілізаційний вибір? Думаю, відповідь очевидна. Як очевидно і те, що реаліями постєвромайданної України стали жебрацькі зарплати і пенсії українців, захмарні ціни і тарифи», — резюмував Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ