МЕДВЕДЧУК: ЗМІСТ МОВНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ НЕ СПІВВІДНОСИТЬСЯ З НОРМАМИ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

МЕДВЕДЧУК: ЗМІСТ МОВНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ НЕ СПІВВІДНОСИТЬСЯ З НОРМАМИ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

Для багатонаціональної України, яка зараз особливо потребує єднання, прийняття законопроекту № 5670-д явно не на часі. Зміст даного документа не тільки порушує Конституцію України, але і не співвідноситься з нормами міжнародного права. Про це заявив глава Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук.

Політик зазначив, що до законопроекту № 5670-д, який сьогодні розгляне Верховна Рада, подано понад 2000 поправок, 710 з них внесено народними депутатами від «Опозиційною платформи - За життя» Василем Німченком і Нестором Шуфричем.

«Норми законопроекту в своєму масиві носять дискримінаційний характер, не кореспондуються з положеннями статей 10, 11 і 12 Конституції України та є спробою тотального адміністрування використання мов і асиміляції російськомовних етнічних українців і національних меншин. По суті, у всіх сферах суспільних відносин (в запропонованому законопроекті 41 позиція) виключаються захист російської мови і його використання російськомовними етнічними українцями, це ж стосується і мов національних меншин», - вважає Віктор Медведчук.

За словами політика, зміст законопроекту не співвідноситься з нормами міжнародного права, зокрема ратифікованими Україною Європейською хартією регіональних мов або мов меншин від 5 листопада 1992 року, Рамковою конвенцією про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права від 19 жовтня 1973 року.

«Опозиційна платформа - За життя» з жалем констатує, що такий важливий для державності питання, як прийняття мовного законодавства, сьогодні має «присмак» маніпуляцій, пов'язаних з виборчим процесом. Як можна ігнорувати конституційний постулат про багатонаціональну націю і шляхом законодавчих приписів здійснювати асиміляцію і насаджувати в усіх сферах використання виключно української мови, коли російськомовні громадяни, а також представники нацменшин становлять до 40% української нації? Це суперечить основоположному конституційному принципу про неприпустимість звуження обсягу існуючих прав і свобод громадян (стаття 22 Конституції України)», - підкреслив глава Політради «Опозиційною платформи - За життя».

Медведчук вважає, що можновладці та їхні представники повинні розуміти: «включення мовного питання в порядок денний» - це створення реальної загрози розколу за етномовною ознакою на догоду політичній доцільності.

«І таке тотальне порушення прав і свобод громадян на використання своєї рідної мови відбувається з мовчазної згоди гаранта дотримання Конституції України. Є очевидним, що передбачене законопроектом екзаменаційне інспектування на предмет знання української мови матиме далекосяжні наслідки - російськомовні етнічні українці, по суті, не будуть допущені до управління державними справами», - звернув увагу опозиційний політик.

Норма законопроекту про обов'язкове використання в публічній сфері відносин, пов'язаних з реалізацією владних повноважень і управлінських функцій, за словами Віктора Медведчука, унеможливить реалізацію російськомовними етнічними українцями або представниками нацменшин права займати державні посади без сертифіката про знання української мови.

«Проект закону передбачає контрольні функції Уповноваженого щодо захисту державної мови - проведення розшукових заходів із залученням Національної поліції України для адміністративного репресування громадян, що допускають використання не української мови при спілкуванні, по суті, у всіх публічних місцях і сферах діяльності (виняток - власне відокремлене житло)», - йдеться в заяві.

Глава Політради «Опозиційною платформи - За життя» нагадав, що Конституція України гарантує недопущення дискримінації російської мови та мов національних меншин при використанні державної мови як офіційної.

«Опозиційна платформа - За життя» акцентує увагу на тому, що таке правове регулювання мовного питання виключає здатність держави сприяти консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові мовної самобутності всіх народів нашої багатонаціональної країни, що гарантовано статтею 11 Конституції України», - підсумував Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ