МЕДВЕДЧУК: ЄДИНА КАНОНІЧНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ - УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА

МЕДВЕДЧУК: ЄДИНА КАНОНІЧНА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ - УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА

У розумінні канонів Вселенського православ'я і православ'я в цілому єдиною канонічною церквою на території України сьогодні є Українська православна церква. Київський патріархат і Автокефальна православна церква - це не церкви, а релігійні організації. Про це заявив член партії «За життя», лідер Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктор Медведчук.

«Релігійні організації - Київський патріархат і Автокефальна православна церква - разом зі світською владою в особі президента, парламенту раптом вирішили і втрутилися в справи церкви, що прямо суперечить Конституції України. У мене питання: а для якої церкви томос (автокефалія для української православної церкви)? Адже єдина канонічна церква - Українська канонічна православна церква, яка має на нього право, тому що є самостійною і незалежною - не просто про це не просила, вона виступає категорично проти», - нагадав політик.

Віктор Медведчук також нагадав про те, що екзархат Російської православної церкви був скасований по відношенню до України і Української православної церкви ще в 1990 році.

«З того часу ця церква повністю самостійна, незалежна, має свій собор архієрейський, Синод, церковний суд, вибирає свого настоятеля - сьогодні це Його Блаженство митрополит Онуфрій. Його ніде і ні з ким не затверджують, як в інших церквах в Україні, наприклад, в греко-католицькій, коли настоятель греко-католицької церкви затверджується престолом в Римі», - звернув увагу член партії «За життя».

Медведчук, який є прихожанином канонічної Української православної церкви, вважає, що Константинопольський патріарх Варфоломій незаконно втручається в справи Української православної церкви.

«Українська православна церква, прихожанином якої я є, ставить питання про те, що нам не потрібен томос і нам не потрібні дії радикально налаштованих проти цієї церкви екзархів, яких прислав Константинопольський патріарх Варфоломій. На мій погляд, він незаконно втручається в справи Української православної церкви, і це точка зору прихожанина, а не політика. Політики взагалі не повинні втручатися в цей процес, загострюючи і без того складну ситуацію», - зазначив політик.

Неправильним і незаконним назвав член партії «За життя» та перехід в розпорядження нової церковної структури власності Української православної церкви.

«Керівник релігійної організації, іменованої Київським патріархатом, так званий Філарет, говорить про те, що головні сьогодні храми Української православної церкви канонічної перейдуть в розпорядження ось цієї нової церкви. Це неправильно і незаконно! Це може стати основою для додаткової кризи і протистояння», - вважає Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ