МЕДВЕДЧУК: ВЛАДА ПЕРЕТВОРИЛА УКРАЇНУ В СИРОВИННИЙ ПРИДАТОК НЕ ТІЛЬКИ ЄС, А Й КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ

МЕДВЕДЧУК: ВЛАДА ПЕРЕТВОРИЛА УКРАЇНУ В СИРОВИННИЙ ПРИДАТОК НЕ ТІЛЬКИ ЄС, А Й КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ

Завдяки євроінтеграторам Україна перетворилася в аграрно-сировинний придаток.

Про це заявив член партії «За життя», лідер «Українського вибору - Права народу» Віктор Медведчук, коментуючи заяву першого віце-прем'єра Степана Кубіва про те, що економічне співробітництво з Росією в радянські часи нібито перетворило Україну в «сировинний придаток».

«У 90-ті роки минулого століття Україна входила в число 10 найбільш промислово розвинених країн світу! А зараз наша країна серед аутсайдерів. Ще один цікавий факт: у 1991 році частка промисловості у ВВП України становила 44%, а сьогодні - менше 20%. Зокрема, в структурі промислового виробництва в 1990 році питома вага машинобудування становила 30,5-31,0%. Однак починаючи з 1991 року питома вага машинобудування в обсязі промвиробництва України знижувалася, і зараз вона в два рази нижче - 14-15%», - підкреслив політик.

Віктор Медведчук звернув увагу на те, що в докризовому 2013 році питома вага реалізованої інноваційної продукції в обсязі промислової становила 3,3%, а за підсумками 2017 го - 0,7%. При цьому на початку 2000-х років цей показник становив 9,4%.

«Процес деіндустріалізації країни посилився якраз при єврореформаторській команді. Саме на них лежить відповідальність за практично повне знищення таких галузей індустрії світового значення, як літакобудування та кораблебудування. Космічна галузь поки що існує, але ледь жива. Куди поділося колись потужне тракторобудування і взагалі сільськогосподарське машинобудування? А автопром? За підсумками 2017 року автомобільні заводи України виробили 8586 автотранспортних засобів, що в 49,3 рази менше, ніж в 2008-му, коли було випущено 423 133 автомобілі», - уточнив член партії «За життя».

На думку Віктора Медведчука, за час діяльності євроінтеграторів Україна перетворилася в аграрно-сировинний придаток не тільки ЄС, а й багатьох країн, що розвиваються, на які вона переорієнтувалася з своїх традиційних ринків - Росії та інших країн СНД.

«Сьогодні ми поставляємо на ці ринки продукцію в основному з низьким ступенем обробки і низькою доданою вартістю. Це переважно зернові, олійні, продукція металургії. Але в результаті такої переорієнтації Україна не може повернутися навіть до рівня експорту доєвромайданнового 2013 року. За 9 місяців 2018 року експорт товарів у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року скоротився на 25,3% і склав $ 34,5 млрд. Так коли Україна стала відсталим аграрно-сировинним придатком?» - задався питанням політик.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ