МЕДВЕДЧУК: УКРАЇНУ НЕ ПРИЙМУТЬ В НАТО - НІКОМУ НЕ ПОТРІБЕН КВИТОК НА ВІЙНУ З РОСІЄЮ

МЕДВЕДЧУК: УКРАЇНУ НЕ ПРИЙМУТЬ В НАТО - НІКОМУ НЕ ПОТРІБЕН КВИТОК НА ВІЙНУ З РОСІЄЮ

Зміна переговорного формату по Донбасу не має сенсу, оскільки для відновлення миру в Україні необхідно лише виконання Мінських угод. А про включення в переговорний процес США не варто і розмову вести. Таку думку висловив голова Політради «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук.

«На самому початку української кризи з'явився «женевський формат». Але для функціонування будь-якого формату потрібна згода всіх сторін, - пояснює політик. - Проти участі США в «нормандському форматі» спочатку виступала і досі виступає Німеччина. Також проти участі американців... виступають в Донецьку і Луганську. Тому, коли я говорю, що залучення американців до переговорів є не просто дурістю, а абсурдом, я враховую позиції різних сторін».

Віктор Медведчук упевнений: США використовують Україну як плацдарм для протистояння з Росією, американці не можуть бути конструктивними і корисними, а заяви представника Держдепу Курта Волкера не додають позитиву переговорного процесу. Тому для врегулювання конфлікту на Донбасі необхідні переговори між Києвом, Луганському, Донецькому і Москвою.

«В Європі втомилися від України... В ідеалі мирне врегулювання має відбутися в чотирикутнику Київ - Луганськ - Донецьк - Москва. Якщо сьогодні Київ за допомогою Москви зміг би домовитися з Донецьком і Луганськом про виконання Мінських угод, в Парижі і Берліні з цього приводу прозвучали б бурхливі оплески, - заявив він. - Для цього потрібна лише політична воля, а не зміна форматів і перегляд угод».

Якщо говорити про зовнішній курс, то, на думку Віктора Медведчука, українська економіка повинна бути багатовекторною, а декларування євроатлантичних прагнень є однією з найбільших помилок Києва.

«Нам треба відновлювати роль України як моста між Заходом і Росією, відновлювати політичні та економічні відносини з Москвою, - пояснює політик. - А вступ України в Північноатлантичний альянс не відбудеться, тому що цього не допустить Росія. Та й навіщо 29 країнам НАТО купувати квиток на війну з Росією?».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ