МЕДВЕДЧУК СТАВ НА ЗАХИСТ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ТА НАГАДАВ ПРО УКРАЇНСЬКЕ І МІЖНАРОДНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

МЕДВЕДЧУК СТАВ НА ЗАХИСТ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ТА НАГАДАВ ПРО УКРАЇНСЬКЕ І МІЖНАРОДНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Влада знову намагається розіграти краплену карту мовного питання, яке розколює країну і, по суті, унеможливлює реінтеграцію Донбасу. Так прокоментував ухвалення в першому читанні найрадикальнішого мовного законопроекту член партії «За життя», лідер «Українського вибору - Права народу» Віктор Медведчук.

«ВР в першому читанні (правда, тільки з дев'ятого разу) підтримала проект закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Багаторазові спроби спікера протягнути скандальний законопроект показали: хвалений парламентаризм «європейського зразка» в Україні похований. Остаточно. У боротьбі чотирьох ура-патріотичних проектів переміг найрадикальніший (авторства найяскравіших представників «партії війни»), що передбачає обов'язкове використання української мови в усіх сферах суспільного життя країни - від парламенту до транспорту, від медицини до торгівлі, від сфери обслуговування до спорту...» - написав політик у своєму блозі.

Віктор Медведчук також зазначив, що для суворого дотримання стандартів державної мови законопроектом пропонується створити Національну комісію стандартів державної мови і інститут Уповноваженого з захисту державної мови. «Влада намагається вбити людям в голову, що українська мова потребує захисту (і це при тому, що, згідно з недавнім опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг», тема захисту української мови та культури хвилює аж ... 4% українців)», - підкреслив член партії «За життя».

Він вважає, що сумний досвід прийняття «мовної статті» закону «Про освіту» нашу демократичну владу так нічому і не навчив. «Народних обранців ні тоді, ні зараз не збентежило, що їх законодавчі ініціативи є відверто дискримінаційними і порушують Конституцію і законодавство України, а також ряд міжнародних правових документів», - зазначив він.

У той же час вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин в Україні гарантують не тільки українські, а й міжнародні правові документи, підкреслив Медведчук. Так, стаття 10 Конституції України гарантує «вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин», як і Рішення Конституційного суду щодо тлумачення цієї статті, прийняте 14.12.1999 (№ 10-рп / 99).

Крім того, зазначений законопроект суперечить Декларації прав національностей України (1991); Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин»; Закону «Про національні меншини України»; Рамкової конвенції про захист національних меншин (ратифікована Україною в 1997 році); численним рекомендаціям ПАРЄ з питань мовної політики (наприклад, «Доступ меншин до вищої освіти» (1998), «Місце рідної мови в шкільній освіті» (2006) і т. д.), Гаазька рекомендації про права національних меншин на освіту (1996) та інші.

«Влада знову намагається розіграти краплену карту мовного питання - питання, який розколює країну і, по суті, унеможливлює реінтеграцію Донбасу. На наших очах під акомпанемент псевдопатріотичних гасел «печерний націоналізм» зміцнюється в Україні. Ну як тут не згадати слова співака Олега Скрипки про мовне гетто для російськомовних!» - підсумував Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ