МЕДВЕДЧУК: РОЛЬ ПРЕЗИДЕНТА БІЛОРУСІ ДУЖЕ ВАЖЛИВА І ДЛЯ РОСІЇ, І ДЛЯ УКРАЇНИ

МЕДВЕДЧУК: РОЛЬ ПРЕЗИДЕНТА БІЛОРУСІ ДУЖЕ ВАЖЛИВА І ДЛЯ РОСІЇ, І ДЛЯ УКРАЇНИ

Президент Білорусії ніколи не був байдужим до ситуації в Україні, неодноразово брав і бере сьогодні на себе в тому числі і посередницькі функції в питаннях мирного врегулювання відносин між Україною і Росією. І я тут прихильник того, щоб підтримати точку зору Олександра Григоровича, що слов'янські народи - три слов'янські народи - повинні домовитися самі. Про це в ході брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком заявив Глава Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук.

За словами опозиційного політика, головним предметом бесіди з президентом Білорусії було обговорення тієї ситуації, яка склалася в Україні напередодні і в ході президентської виборчої кампанії.

«Олександр Григорович неодноразово намагався, брав, і бере сьогодні на себе в тому числі і посередницькі функції в питаннях мирного врегулювання відносин між Україною і Росією. І ви знаєте, що така функція реалізується. І, безумовно, я вважаю, як прихильник відновлення дружніх відносин з Росією, представник України, що це дуже почесна місія. І вона дуже важлива і необхідна для України не дивлячись на те, що сьогодні є різні політичні течії і різні політичні оцінки цих обставин з урахуванням і того, що сьогодні, на жаль, більшість населення думає про Росію, і тих відносин, вкрай радикальних, неприязних відносин між Україною і Росією», - сказав Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що є послідовним і принциповим прихильником відновлення економічних і політичних відносин України з Росією.

«Я думаю, для того, щоб досягти миру на Донбасі, для того, щоб покращилось економічне життя в країні, безумовно, ми все одно повинні прийти і сісти за спільний стіл (я маю на увазі Україну і Росію) для мирного врегулювання і мирного вирішення всіх питань. І тут роль Білорусії є дуже важливою і неоціненною. І з урахуванням позиції особисто президента Білорусії пана Лукашенка», - підкреслив Віктор Медведчук.

Опозиційний політик також зазначив, що позицію Лукашенка вже чують в Москві, Києві та Мінську, а також в Донецьку і Луганську.

«Ще раз хочу підкреслити, що якраз роль президента сусідньої Білорусії, вона дуже важлива і для Росії, і для України. Особливо для України і для вирішення того конфлікту, який існує сьогодні на сході. Більш того, ця активна позиція існує, може бути, вона ще відкрито і публічно не висловлюється, в тому числі і для ЗМІ. Але повірте мені: як людина, яка має безпосереднє відношення до мирного врегулювання, я можу сказати про те, що ця позиція реалізується», - повідомив Віктор Медведчук.

Він підтримує точку зору Олександра Лукашенка, який вважає, що слов'янські народи - три слов'янські народи - повинні домовитися самі.

«І з огляду на те, що в цьому конфлікті не бере білоруський народ, йому якраз і може бути відведена ця роль посередника, роль того народу, який може помирити Україну і Росію. Це дуже важлива функція. І це, на мій погляд, найголовніше, чого потребують сьогодні Україна як держава і український народ», - підкреслив Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ