МЕДВЕДЧУК: ПРИПИНЕННЯ ДІЇ «ВЕЛИКОГО ДОГОВОРУ» НАСАМПЕРЕД ВДАРИТЬ ПО УКРАЇНІ ТА УКРАЇНЦЯХ

МЕДВЕДЧУК: ПРИПИНЕННЯ ДІЇ «ВЕЛИКОГО ДОГОВОРУ» НАСАМПЕРЕД ВДАРИТЬ ПО УКРАЇНІ ТА УКРАЇНЦЯХ

Політично недалекоглядною і стратегічно провальною назвав представник «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук ініціативу припинити дію «Великого договору» з Росією.

На думку політика, припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією завдасть удару не тільки і не стільки по українсько-російським відносинам, скільки по державі Україна і українським громадянам.

«По-перше, нормами даного договору гарантується безпека і захист наших громадян на території Росії (за різними підрахунками, йдеться про 3-4 мільйони українців, які щорічно виїжджають до Російської Федерації на заробітки, оскільки наша «реформаторська» влада не змогла забезпечити їх ні робочими місцями, ні гідною зарплатою).

По-друге, за даними експертів-міжнародників, положення «Великого договору» лежать в основі близько 400 угод з міжнародного права, в яких беруть участь Україна і Росія.

По-третє, припинення «Великого договору» завдасть смертельного удару в ключовому для України питанню - відновлення миру на Донбасі. А саме проблема врегулювання конфлікту на Сході України сьогодні є найважливішою для наших співгромадян: згідно з листопадовим опитуванням КМІС, так вважають понад дві третини українців», - підкреслив Віктор Медведчук.

Політик твердо переконаний в тому, що ініціативи, спрямовані на розрив, припинення співпраці з РФ за принципом «зруйнуємо до дощенту, а потім...» не відповідають інтересам Українського народу.

«Зате цілком і повністю вкладаються в логіку «партії війни», якій вигідно нагнітання антиросійської істерії і радикальної русофобії і яка зацікавлена ​​в мілітаризації суспільства, розколі країни і ескалації конфлікту на Донбасі», - пояснив представник «Опозиційної платформи - За життя».

Неспроможність такої політики влади - войовнича риторика і заклики розірвати всі зв'язки з РФ, закрити кордони, припинити транспортне сполучення, ввести візи, побудувати «Стіну» або вирити рови - стане очевидна при зіткненні з реальністю, впевнений Медведчук.

«А реальність така: протяжність кордонів між Україною і Росією становить 2200 кілометрів. Крім того, українців і росіян пов'язують не тільки спільні кордони, а й торгово-економічні відносини, родинні зв'язки, спільна історія, культурні та духовні традиції...» - нагадав політик.

На думку Медведчука, рано чи пізно українська влада, виходячи з об'єктивних реалій і потреб держави, зрозуміє, що необхідно підписати новий договір про співпрацю.

«Але чи будуть в ньому відображені інтереси України і чи будуть його норми хоча б віддалено наближені до того, що прописано в чинному Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, - велике питання. А це означає, що припинення дії «Великого договору» (повторюся - політично недалекоглядне і стратегічно провальне рішення) буде мати катастрофічні наслідки для України і Українського народу», - підсумував представник «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ