МЕДВЕДЧУК: ПРЕЗИДЕНТ НІЧОГО НЕ ЗРОБИВ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРИПИНИТИ ЗРОСТАННЯ ЦІН НА ГАЗ

МЕДВЕДЧУК: ПРЕЗИДЕНТ НІЧОГО НЕ ЗРОБИВ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРИПИНИТИ ЗРОСТАННЯ ЦІН НА ГАЗ

Зниження тарифів на газ для населення з 1 травня, яке оголосив НАК «Нафтогаз», складе всього 30 копійок за кубометр - з 8550 гривень до 8 247 гривень. Це цинічне знущання і глузування над людьми. Про це заявив глава політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук.

«Це ж цинічне знущання, тому що 30 копійок на кубометрі, або 300 гривень на тисячі кубометрів - це насмішка над людьми, насмішка над їхніми проблемами, над тими, хто вже заборгував 69,4 млрд гривень несплати за комунальні тарифи», - зазначив Віктор Медведчук.

При цьому, за словами політика, зниження тарифів відбулося не завдяки «Нафтогазу» і Кабінету міністрів, а природним шляхом в силу падіння цін на нафту «Брент».

«Зараз вартість газу формується, виходячи з вартості нафти марки «Брент». Коли йде падіння вартості марки «Брент», зменшується і вартість газу. А НАК «Нафтогаз» каже в цей же час: давайте зменшимо ціну», - розповідає політик.

При цьому, відзначає глава політради партії «Опозиційна платформа - За життя», ні Кабінет міністрів, ні президент нічого не зробили для того, щоб припинити зростання цін на газ для населення.

«Не можна підвищувати вартість газу, яка повинна була відбутися з меморандумом і за постановою Кабміну №867. А ви знаєте, що вартість газу повинна була підвищитися до 9850 гривень, тобто на 15%, а з 1 січня 2020 року - до 12 414 гривень. Ми виступили тоді проти цього і сказали, що президент має право зупинити дію цієї постанови, тому що вона суперечить нормам Конституції. І ми вказували статті: 46, 48, 116! Ось виникає питання, а президент може це зробити? Я кажу, що президент це може, має право, і найголовніше - він повинен це зробити! Тому що це в інтересах людей!» - заявив Медведчук.

Як зазначає політик, «Опозиційна платформа - За життя» вже давно запропонувала свій рецепт зниження ціни на газ для населення.

«Ми можемо знизити вартість газу до 3800-4000 гривень, і ми запропонували цей механізм. Це не тільки прямі поставки газу, але і скасування ПДВ, скасування плати за надра, змішання газу державної видобутку з газом, який купується по імпорту. Потрібно просто внести відповідні зміни в закон і зменшити цю вартість!», - зазначив політик.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ