МЕДВЕДЧУК ПРЕЗЕНТУВАВ ПЛАН ПОВЕРНЕННЯ ДОНБАСУ В УКРАЇНУ, А УКРАЇНИ НА ДОНБАС

МЕДВЕДЧУК ПРЕЗЕНТУВАВ ПЛАН ПОВЕРНЕННЯ ДОНБАСУ В УКРАЇНУ, А УКРАЇНИ НА ДОНБАС

29 січня в Києві пройшов Всеукраїнський надзвичайний з'їзд «Опозиційної платформи - За життя», в роботі якого взяли участь близько 1500 делегатів - представників політичних сил, громадських організацій і рухів, які виступають за мирне врегулювання конфлікту на Сході України і реінтеграцію Донбасу.

Про те, як відновити мир і «зшити» країну, повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас, розповів голова Політради «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук, представивши розроблений План-концепцію.

Головні питання, вирішення яких чекають українські громадяни, - це припинення бойових дій і відновлення миру на Донбасі, переконаний політик. «Наше стратегічне завдання - це встановлення миру. Але таке завдання ставлять всі, починаючи від діючої влади, яка, незграбно маневруючи, намагається створити видимість цієї мирної політики, і закінчуючи всіма політичними силами і їх кандидатами на двох виборчих кампаніях. Є тільки одне питання і реальне відмінність. Сьогодні ці люди (і я беруся це довести) використовують цю ситуацію, починаючи з влади, виключно в піар-цілях ... Вони говорять про це, не вкладаючи в ці слова ні реального змісту, ні реальних цілей», - зазначив Віктор Медведчук.

Ці політичні сили пропонують повертати території, а «Опозиційна платформа - За життя» має намір повертати людей, і в цьому принципова відмінність, підкреслив політик. Це перший принцип Плану-концепції.

«Ми будемо повертати людей через їх свідомість, через життєву необхідність не тільки для них, але і для нас. Ми будемо повертати людей через реальні гарантії безпеки», - підкреслив Медведчук.

Політик упевнений, що повернення людей можливе лише за умови, що вони будуть бачити картину їх майбутнього в цій країні, і підкреслив, що «Опозиційна платформа - За життя» готова дати їм це майбутнє, виконуючи стратегічне завдання - повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас.

«Другий принцип полягає в тому, що... домовленості можуть бути досягнуті в чотирикутнику Київ - Донецьк - Луганськ - Москва... Наш План-концепція передбачає три розділи: законодавчий, адміністративний і розділ, що стосується порядку і процедури його впровадження», - розповів політик.

Віктор Медведчук підкреслив, що один з ключових пунктів Плану-концепції - створення автономного регіону Донбас в складі України, що передбачає пристрій через органи державного управління, такі як парламент, уряд та інші органи, що здійснюють життєдіяльність регіону.

Політик також зазначив, що третім базовим принципом є те, що План-концепція ґрунтується на «Мінських угодах, затверджених Резолюцією Ради Безпеки ООН, відповідає декларації «нормандського формату» та, найголовніше, законодавству України».

Віктор Медведчук відкрито заявив, що «Опозиційна платформа - За життя» пропонує внести зміни до Конституції України, яка визначить статус автономного регіону Донбас, оскільки і чинний Основний Закон передбачає унітарний статус зі статусом автономії для окремого регіону. «Можу відразу сказати національно стурбованим і недалеким як у чинній владі, так і тим, хто рветься до неї: наш план - це реальність, яка ґрунтується на Основному Законі України. І закиди, які ми часто чуємо... в тому числі з вуст Петра Порошенка, що ніяких федерацій, ніяких особливих статусів бути не може, свідчать про те, що політичної волі встановити мир у нього немає. А у нас є...» - підкреслив політик.

Віктор Медведчук зазначив, що зараз не йдеться про федеративний устрій, тому що є різниця між унітарною і федеративною державою: «Ми зараз говоримо про те, що ми живемо сьогодні за Конституцією, яка передбачає унітарний статус зі статусом автономії для окремого регіону. Це діюча конституція, це не те, що ми пропонуємо змінити - це те, що ми маємо. І я думаю, що пану президенту і всім іншим стурбованим необхідно з Конституцією ознайомиться. А якщо це є і якщо це передбачено Конституцією, то чому ми не використовуємо це як ресурс мирного врегулювання? Ми це обов'язково це зробимо!»

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ