МЕДВЕДЧУК ПОЯСНИВ, ЧИМ ОБЕРНУТЬСЯ ДЛЯ УКРАЇНИ «РЕФОРМИ» ГРОЙСМАНА

МЕДВЕДЧУК ПОЯСНИВ, ЧИМ ОБЕРНУТЬСЯ ДЛЯ УКРАЇНИ «РЕФОРМИ» ГРОЙСМАНА

Стратегію «реформ» української влади можна викласти в кількох словах: «Бери у борг, щоб віддавати. Віддавай, щоб брати у борг».

Про це заявив член партії «За життя», лідер «Українського вибору - Права народу» Віктор Медведчук.

«Нещодавно аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що при виконанні всіх умов кредиторів Україна зможе залучити близько $8 млрд. І українська влада, і Андерс Аслунд, який прогнозував, що МВФ і Євросоюз не дадуть Україні кредитів до президентських виборів, сподіваються виключно на позики. Так і. о. міністра фінансів Оксана Маркарова вже оголосила, що Україна готується до випуску євробондів. У ЗМІ навіть з'явилася інформація, що це будуть 10-річні євробонди, номіновані в доларах», - підкреслив політик.

Член партії «За життя» нагадав, що на початок осені цього року державний борг України перевищив 2,1 трлн гривень, збільшившись в гривневому вираженні в 3,6 рази в порівнянні з кінцем 2013 року.

«За останніми оцінками МВФ, в 2018-м держборг країни складе 70,5% ВВП. У той час як на кінець 2013 року цей показник ледь перевищував 40% ВВП», - уточнив Медведчук.

Політик вважає, що борги «попередників» і «реформаторської» влади лягають непосильним тягарем на плечі українців.

«За визнанням прем'єра Володимира Гройсмана, на обслуговування держборгу України щорічно витрачає 130 млрд грн. У владі вже сьогодні головною проблемою України називають необхідність виплатити за боргами понад 400 млрд грн в 2019-м (це майже 40% бюджету країни на наступний рік). У найближчі п'ять років країна має повернути $ 33 млрд. Причому на кабальних умовах пріснопам'ятної Наталії Яресько. Але замість того, щоб стимулювати зростання економіки і таким чином знаходити додаткові ресурси на звільнення від боргової кабали, уряд направив всі сили на отримання нових позик», - констатує член партії «За життя».

Він також зазначив, що, згідно з дослідженням компанії IHS Markit, українська економіка - одна з найбільш уразливих перед зовнішніми факторами.

«З 190 країн світу Україна посіла 8-е місце за цим показником, потрапивши в топ-10 найбільш вразливих країн за класифікацією ООН (поряд з Суданом, Нігером, Єменом, Ефіопією). А серед країн, що розвиваються Україна виявилася найбільш вразливою в рейтингу IHS Markit. При цьому хвороблива залежність від кредитів МВФ ще більше послаблює позиції Києва, позбавляючи Україну як економічної, так і політичної незалежності», - застерігає Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ