МЕДВЕДЧУК: ПЛАНИ ПОРОШЕНКА, ТИМОШЕНКО, ЗЕЛЕНСЬКОГО ЩОДО ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ Є НЕРЕАЛЬНИМИ

МЕДВЕДЧУК: ПЛАНИ ПОРОШЕНКА, ТИМОШЕНКО, ЗЕЛЕНСЬКОГО ЩОДО ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ Є НЕРЕАЛЬНИМИ

Плани мирного врегулювання ситуації на Донбасі, про які сьогодні говорять Порошенко, Тимошенко і Зеленський, нереальні. Про це заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук в ефірі «Великого інтерв'ю» на телеканалі «112 Україна».

«Кожен з кандидатів, особливо ті, хто претендує сьогодні на перемогу, ставлять на перше місце питання миру на Донбасі, тому що очікування наших громадян протягом останніх років від майбутнього президента і, до речі, від майбутнього парламенту, вибори якого відбудуться в кінці 19- го року, - це мир на Донбасі і припинення бойових дій. В даному випадку, під час президентської виборчої кампанії, ми стикаємося з не зовсім реальними планами мирного врегулювання», - заявив Медведчук.

Він зазначив, що чинний президент Петро Порошенко каже про безальтернативність Мінських угод в питанні вирішення конфлікту на Донбасі, проте інші кандидати - Юлія Тимошенко і Володимир Зеленський, говорять абсолютно про інше. «Вони не визнають Мінські угоди і вважають, що ці проблеми треба вирішувати в рамках Будапештського меморандуму... Вони кажуть: «Треба змінити формат. «Нормандський формат», Мінські угоди - нічого не значать, ми повинні повернутися до Будапештського меморандуму». Це неправильно, більш того, не має сенсу», - вважає опозиційний політик.

Він підкреслив, що Будапештський меморандум - це гарантії територіальної цілісності України, які були дані колись Великобританією, США та Росією, а пізніше до них приєдналися Китай і Франція, щодо незастосування ядерної зброї. «Країни, сьогодні, які володіють ядерною зброєю, дали такі гарантії. При чому тут конфлікт на Донбасі? Як можна сьогодні його прив'язати? Більш того, коли ми говоримо про будь-який інший формат, в тому числі і Будапештський, ми повинні розуміти, що ми не можемо це робити без врахування інтересів Донецька і Луганська», - зазначив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя».

Також він вказав, що план Зеленського, який говорить про Будапештський меморандум, і Тимошенко, стосується тільки того, що там має бути Росія. «І принцип простий: «Ми змусимо Росію, через міжнародні санкції, через ультиматуми, щоб Росія зробила так, щоб Донецьк і Луганськ добровільно взяли і повернулися до Києва. І люди повернулися, і озброєння вивели, і техніку вивели, і вирішили всі інші проблеми, для того, щоб Україні нічого не залишилося робити». Але при цьому є ще і позиція Росії. Нам вона подобається, не подобається, але ми її повинні враховувати. Якщо ми її не будемо враховувати - не буде ніяких досягнуто домовленостей», - упевнений Медведчук.

Саме тому, вважає політик, плани щодо вирішення конфлікту на Донбасі, про які говорять Порошенко, Тимошенко і Зеленський, нереальні. «І є ще один кандидат, який претендує на потрапляння до другого туру і на перемогу - це Юрій Бойко, який представляє інтереси партії «Опозиційна платформа - За життя»... У нього є реальний мирний план, який розроблений в надрах нашої партії. І який не просто розроблений, а апробований в своїй основі, як переговорна позиція в майбутньому, для того, щоб на ній можна було досягти консенсусу через пошук спільного знаменника», - підкреслив Віктор Медведчук.

Джерело: 112.ua

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ