МЕДВЕДЧУК: НІ В НАТО, НІ В ЄС УКРАЇНУ НІХТО НЕ ВІЗЬМЕ У НАЙБЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ

МЕДВЕДЧУК: НІ В НАТО, НІ В ЄС УКРАЇНУ НІХТО НЕ ВІЗЬМЕ У НАЙБЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ

Закріплення в Конституції курсу України на ЄС і НАТО не має нічого спільного з правовим регулюванням громадських відносин і є передвиборчим ходом влади. Про це заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук в ефірі NewsOne.

«Я хочу сказати (і, як фахівець з конституційного права, я можу це стверджувати), що, по-перше, це не є предметом врегулювання Основним Законом. І подібні зміни не мають нічого спільного з формуванням правового поля і правовим регулюванням громадських відносин в Україні. Зміни не потрібні, тому що таких прикладів немає в жодній цивілізованій країні. І це чистий піар-хід під час виборчої кампанії для того, щоб задовольнити запит певної частини населення, яка щиро вірить, що Україна в НАТО і Україна в ЄС - це світле майбутнє для країни», - сказав Віктор Медведчук.

Він зазначив, що зараз курс в НАТО підтримують 42-44% українців, а 36-38% виступають категорично проти.

«А як же бути з думкою ось цих 36 або 38%? Чому президент України і парламент, який користується не більше ніж 5% довіри, сьогодні ігнорують думки цих людей і готові піти проти їх волі? - запитує політик. - Більш того, коли ми говоримо про мирне врегулювання ситуації на Донбасі, ми всі добре розуміємо, як ставляться до НАТО люди, які проживають на неконтрольованій сьогодні Києвом території».

При цьому Медведчук підкреслив, що ні в НАТО, ні в ЄС Україну ніхто не прийме в найближчому майбутньому. В ЄС - тому що в найближче десятиліття Україна не зможе досягти необхідного рівня економічного і соціального розвитку, а в НАТО - тому що члени Альянсу повинні «фактично купити квиток на війну з Росією».

«Заявку в Євросоюз можна подати і сьогодні. Це нічого не змінить ні сьогодні, ні через чотири роки. А питання в НАТО, він же, звичайно, буде залежати від того, наскільки ми зможемо врегулювати відносини з Росією. Адже і в цьому питанні, як і в питанні миру на Донбасі, дуже багато залежить від Росії... Щоб ми могли вступити в НАТО, нам треба теж спочатку домовитися з Росією і врегулювати всі наші відносини», - заявив Медведчук.

За його словами, сьогодні питання про вступ України в ЄС і НАТО піднімається в рамках виборчої кампанії для задоволення потреби частини населення і в розрахунку відвернути увагу від масової бідності, підвищення тарифів, кримінального свавілля.

«Для того, щоб відвернути увагу, для того, щоб люди підтримали цю владу в майбутньому, все це і робиться. Але це не приносить сьогодні позитиву для розвитку нашої країни, для розвитку держави і, найголовніше, для розвитку правової системи, в тому числі і подальшого вдосконалення Основного Закону - Конституції країни», - підкреслив Віктор Медведчук.

Джерело: NewsOne

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ