МЕДВЕДЧУК НАЗВАВ ПЕРЕВІРКУ «112 УКРАЇНА» ТИСКОМ З БОКУ ВЛАДИ

МЕДВЕДЧУК НАЗВАВ ПЕРЕВІРКУ «112 УКРАЇНА» ТИСКОМ З БОКУ ВЛАДИ

Позапланова перевірка, яку Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила телеканалу «112 Україна», - це тиск з боку влади для того, щоб канал змінив свою редакційну політику. Про це заявив Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя».

«Те, що проти вас воює влада, це навіть не відверто, це цинічно. Чому? З однієї простої причини. Мабуть, ваша редакційна політика і те, що ви намагаєтеся донести правду, викласти баланс думок і коментарі по тим чи іншим подіям, це не підходить владі. Це очевидно! Просто влада, мені здається, в цій ситуації зайшла дуже далеко. Я маю на увазі і постанову Верховної Ради, яка була прийнята, якщо я не помиляюся, 4 жовтня 2018 року, з приводу фактично закриття двох каналів - вашого каналу і NewsOne», - сказав Медведчук в ефірі «112 Україна».

Він зазначив, що і Блок Петра Порошенка, і «Народний фронт» робили все для того, щоб позбавити телеканали можливості висловлювати об'єктивну оцінку того, що відбувається в Україні.

«Але ж ми повинні виходити із загальних принципів побудови правового поля в Україні і з того, що сьогодні порушується, які норми закону. І інтерв'ю Азарова, і програма «Хто кому Рабінович» - це вираження свободи переконань і вираження свобода слова», - підкреслив опозиційний політик.

За його словами, політика влади спрямована на те, щоб ідентичність однієї частини населення поширити на все населення.

«І ось такі спроби, їх інакше як злочинними назвати не можна. Тому, повертаючись до свободи слова і переконань, які були висловлені паном Рабіновичем і паном Азаровим, можу сказати, що в даній ситуації треба виходити, по-перше, з норм чинного законодавства. По-друге, з міжнародних нормативних актів», - заявив Медведчук.

Зокрема, уточнив він, це Загальна декларація прав людини та Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, де сказано, що кожна людина, незалежно від кордонів, має право на свої переконання, на висловлювання цих переконань, на свободу слова і на докази і уявлення своєї точки зору з усіх питань. При цьому обмеження для реалізації цих прав повинні бути викладені у відповідному законі. Сьогодні, однак, вказав Медведчук, такого закону в Україні немає.

«Я наведу приклад. Наприклад, у нас заборонено заперечення Голодомору. Це дійсно факт, трагічний факт, що мав місце в історії України. Його заперечення тягне за собою відповідальність, в тому числі і кримінальну. Ось якщо буде така відповідальність передбачена за заперечення будь-яких фактів або буде пряма заборона на озвучування і подання до публічної сфери подібної точки зору, тоді можна пред'являти до вас претензії. А в іншому випадку це не що інше, як тиск на вас для того, щоб ви змінили редакційну політику. Для того щоб ви були більш прихильні до влади», - впевнений голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя».

«При цьому установа Міжнародного редакційної ради, до якої увійшли представники Європарламенту, буде підмогою для телеканалів «112 Україна» і NewsOne», - зазначив Віктор Медведчук.

Джерело: 112 Україна

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ