МЕДВЕДЧУК: НАВ'ЯЗУВАННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ, ЯКА БЛИЗЬКА ЛИШЕ ЧАСТИНІ ГРОМАДЯН, НЕСЕ ЗАГРОЗУ ДЕРЖАВНОСТІ

МЕДВЕДЧУК: НАВ'ЯЗУВАННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ, ЯКА БЛИЗЬКА ЛИШЕ ЧАСТИНІ ГРОМАДЯН, НЕСЕ ЗАГРОЗУ ДЕРЖАВНОСТІ

Чинна влада створила обстановку, при якій розмови про розкол перейшли в розпад країни. Крим, неконтрольовані території Донбасу... Влада своєю політикою намагається знищити, зламати свідомість мільйонів громадян нашої країни. Вона намагається знищити нашу історичну пам'ять, нашу віру, нашу свідомість того, що і яким чином ми повинні жити. Вона намагається нав'язати нам розкол в душах і серцях. Політика влади є нестерпною і їй має бути покладено край. Таку заяву зробив голова Політради «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук на Всеукраїнському надзвичайному з'їзді.

Він підкреслив, що влада намагається позбавити права наших людей говорити рідною мовою, ігнорує Конституцію, яка передбачає, що український народ - це громадяни всіх національностей, які живуть на території України. «А частина третя статті 10 говорить про те, що на території України гарантується вільний розвиток, використання (підкреслюю) і захист російської та інших мов національних меншин. На це ніхто сьогодні у владі не звертає уваги. Це повністю ігнорується, як і ігноруються норми Конституції щодо таких понять і священних свобод, і прав, прописаних в Основному Законі, як свобода віросповідання, відділення церкви від держави», - говорить Медведчук, додаючи, що після того, як влада на чолі з президентом , парламентом і урядом вирішили створити свою так звану незалежну, автокефальну церкву, «ми повинні стати на захист єдиної канонічної православної церкви, очолюваної Його Блаженством митрополитом Онуфрієм. «Це наше завдання, це наш борг перед віруючими України, які розуміють, що таке православ'я, що таке автокефальність і незалежність», - наголошує Віктор Медведчук.

«Багатомільйонній країні в XXI столітті, що знаходиться в центрі Європи, країні, в якій розмовляють на різних мовах, ходять в різни церкви, по-різному оцінюють і шанують свою історію, намагаються нав'язати ідентичність, яка близька лише частині народу», - вважає він.

«Хіба це не злочин проти мільйонів громадян, які сьогодні так не вважають? Хіба це не загроза краху державності? Це те, що на мій погляд сьогодні представляє найбільшу небезпеку - небезпека для існування держави України як країни і єдиного українського народу як народу, який живе в цій країні, - заявив політик. - Подібна політика влади, на мій погляд, є кричуще злочинною».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ