МЕДВЕДЧУК: МІНСЬКІЙ УГОДІ - ЦЕ МИРНИЙ ПЛАН ПОРОШЕНКА ТА ІНІЦІАТИВА ПУТІНА

МЕДВЕДЧУК: МІНСЬКІЙ УГОДІ - ЦЕ МИРНИЙ ПЛАН ПОРОШЕНКА ТА ІНІЦІАТИВА ПУТІНА

Саме завдяки підписанню Мінських угод, а пізніше «Комплексу заходів ...» по їх реалізації в 2014 і 2015 роках вдалося зупинити активну фазу бойових дій на Донбасі. Впевненість в цьому висловив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Хочу нагадати, з чого починалися Мінські угоди. Те, що було підписано чотири роки тому, називалося «Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод». Самі Мінські угоди і їх основа були підписані 5 вересня 2014 року. І називалося це Протокол щодо імплементації мирного плану президента України Порошенка і ініціатив президента РФ Путіна, - зазначив Віктор Медведчук. - Було зупинено масове кровопролиття. Був встановлений відносний режим тиші, були припинені активні бойові дії. Особливо це стосується початку вересня 2014 року. Ми добре пам'ятаємо ці трагічні дні. І я думаю, що це головна стратегічна заслуга Мінських угод».

Спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронній контактній групі також нагадав, що обидва документи, підписаних в Мінську, були затверджені главами держав «нормандської четвірки» і резолюцією Ради Безпеки ООН. Ці домовленості визнані у всьому світі і на сьогоднішній день альтернативи їм не існує.

Другий виключно позитивний момент Мінських угод - звільнення утримуваних осіб.

«За цей час сотні осіб по обидва боки лінії зіткнення повернулися додому, - зазначив політик. - Хоча він до кінця не реалізований, як це записано в Мінських угодах, але цей процес йде».

Віктор Медведчук переконаний, що Мінські угоди залишаються найдієвішим інструментом, що передбачає комплекс рішень для досягнення миру на Донбасі і збереження цих територій у складі України. Однак для цього необхідна реалізація політичної частини угод, чого сьогодні не відбувається.

«Політична частина Мінських угод - це закон про особливості місцевого самоврядування. Дев'ять з десяти статей цього закону припинені. Закон про амністію взяли і не підписали в 2014 році, більше до нього не поверталися, хоча це є зобов'язанням по Мінським угодами. Внесення змін до Конституції не отримало свого розвитку. Не був прийнятий також закон про вибори», - перерахував він.

За словами Медведчука, СММ ОБСЄ фіксує порушення режиму припинення вогню, порушення в питанні відведення озброєнь з обох сторін. І це теж вимагає вжити невідкладних заходів для відновлення повноцінного діалогу.

«Мінські угоди дозволяють вирішити всі проблеми. Але це може мати місце тільки в разі реалізації повністю всього комплексу заходів, які були намічені чотири роки тому, - зазначив політик. - Нам треба шукати спільний знаменник і я це запропонував в плані мирного врегулювання».

Джерело: 112 Україна

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ