МЕДВЕДЧУК: МИ ОСКАРЖИЛИ РІШЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ ПРО ЗАБОРОНУ ВИКОРИСТАННЯ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

МЕДВЕДЧУК: МИ ОСКАРЖИЛИ РІШЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ ПРО ЗАБОРОНУ ВИКОРИСТАННЯ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

Нещодавно Львівська обласна рада прийняла мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області, що викликало радість з боку людей, які називають себе патріотами, і обурення з боку російськомовних громадян.

Сьогодні стало відомо про те, що це відверто антиконституційне, дискримінаційне рішення львівської влади оскаржене в суді. «Рішення Львівської обласної ради демонструє, що політики, одержимі русофобською істерією, не зупиняться ні перед чим: ані перед тотальним наступом на конституційні права громадян, ані перед порушенням міжнародних нормативно-правових актів, які Україна ратифікувала, тим самим взявши на себе зобов'язання виконувати їх», - заявив член політичної партії «За життя», лідер «Українського вибору - Права народу» Віктор Медведчук.

Він підкреслив, що мораторій, який львівські депутати приймали, прикриваючись турботою про громадянський мир, нібито для «недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі», порушує не тільки українське законодавство, але і міжнародні правові акти, зокрема Конституцію України, закони «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», «Про національні меншини в Україні», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», а також Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин та Європейську хартію регіональних мов або мов меншин.

«Настільки цинічне і брутальне нехтування правами громадян неприпустимо в цивілізованому суспільстві (тим більше в країні, яка, як переконують нас представники влади, рухається по шляху демократії і досягнення європейських стандартів)», - підкреслив Віктор Медведчук.

Він також повідомив, що вимагає визнати протиправним і недійсним рішення Львівської обласної ради і в порядку забезпечення судового позову та зупинити дію рішення Львівської облради.

«Ми захищаємо і будемо захищати конституційні права громадян. Так, у Львові ми в судовому порядку продовжуємо боротьбу по захисту від зносу Монумента бойової слави радянських Збройних сил, знищення якого безпідставно вимагають ура-патріотичні, націоналістичні сили», - резюмував Віктор Медведчук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ