МЕДВЕДЧУК І ЛУКАШЕНКО ОБГОВОРИЛИ МИРНЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ

МЕДВЕДЧУК І ЛУКАШЕНКО ОБГОВОРИЛИ МИРНЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ

4 квітня в Мінську відбулася зустріч президента Білорусі Олександра Лукашенка і голови Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука. На зустрічі, зокрема, обговорювалося питання мирного врегулювання конфлікту на Сході України.

Олександр Лукашенко зазначив, що для нього цікава оцінка Віктора Медведчука. «Цікава ваша оцінка, що чекати в перспективі від України», - сказав президент Білорусі.

У свою чергу Медведчук позначив роль Білорусі у врегулюванні конфлікту на Донбасі. «Ми говорили про мирне врегулювання ситуації на Донбасі. Всі ці роки, починаючи з 2014 року, роль глави Республіки Білорусь пана Лукашенка дуже значна. Це пов'язано і з підписанням діючих сьогодні Мінських угод, і з тим, що він надав переговорний майданчик для ОБСЄ, для представників Росії і України. І ці переговори ведуться в постійному режимі», - підкреслив голова Політради «Опозиційної платформи - За життя».

У той же час він вважає, що роль Олександра Лукашенка може бути ще більше. «І в цій ситуації, якщо такий діалог буде - а він, вважаю, необхідний в інтересах українського народу, - то Олександр Лукашенко може в будь-який момент включитися в цю ситуацію для того, щоб допомогти мирному врегулюванню. Тим більше ми добре розуміємо, що і Росія, і Україна, і Республіка Білорусь - це братські слов'янські народи. І коли є проблеми і криза між двома державами, то третя держава, як слов'янська, звісно, не може не брати в цьому участь», - заявив Медведчук.

За його словами, президент Білорусі в черговий раз підтвердив в бесіді, що він готовий до участі в переговорах з мирного врегулювання на Сході України. «І він зробить все необхідне, що залежить від нього, як голови держави, він зробить все, що залежить від Республіки Білорусь, щоб мир в Україні став реальністю, а бойові дії припинилися. Більш того, я йому сказав, чому так важливо брати участь в цьому мирному процесі для Олександра Григоровича Лукашенка. Тому що українські громадяни з величезною довірою ставляться до нього», - зазначив політик.

Зокрема, останні соціологічні дослідження показали, що серед глав іноземних держав найбільшою підтримкою серед українців користується Олександр Лукашенко - 52-54%. «І ще одне, мені здається, найважливіше обставина - те, що буде робити пан Лукашенко, якщо він буде брати участь у цьому процесі більш активно, ніж він бере участь сьогодні, це буде сприйматися українськими людьми нормально, тому що вони з довірою до цього ставляться», - сказав Медведчук.

«Олександр Григорович, по-перше, отримав інформацію від мене про те, що відбувається в країні. Я ж в свою чергу почув, що Олександр Григорович готовий до участі в питаннях мирного врегулювання на Донбасі. Це дуже важливо!», - додав голова Політради «Опозиційної платформи - За життя».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ