ЛУГАНСЬКА «ЗА ЖИТТЯ»: МИ ВИМАГАЄМО ВІД ЦВК ПРИЗНАЧИТИ ВИБОРИ В ОТГ

ЛУГАНСЬКА «ЗА ЖИТТЯ»: МИ ВИМАГАЄМО ВІД ЦВК ПРИЗНАЧИТИ ВИБОРИ В ОТГ

Луганська регіональна організація політичної партії «За життя» звинувачує Центральну виборчу комісію в зриві виборів, які повинні були пройти в кінці жовтня поточного року в об'єднаних територіальних громадах Луганської області.

Відповідно до вимог законодавства, перші місцеві вибори, які повинні були відбутися в кінці жовтня в понад 100 об'єднаних громадах України, повинні були бути призначені до 17 серпня. ЦВК прийняла рішення, в результаті якого жовтневі вибори в об'єднаних територіальних громадах виявилися під загрозою зриву. Комісія звернулася до комітету ВР з питань правової політики і правосуддя, щоб той роз'яснив, чи є підставою для непризначення виборів, визнання неконституційним закону про всеукраїнський референдум, згідно з рішенням Конституційного суду від 26 квітня.

«Позиція ЦВК юридично безпідставна та перешкоджає здійсненню виборчих прав громадян, блокують адміністративну реформу і відбирають можливість у людей самостійно визначати розвиток громад. Об'єднання громад проходило відповідно до закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад», який діє в Україні і не передбачає обов'язкового проведення місцевих референдумів. Ми звернулися письмово до ЦВК, щоб призначили вибори на кінець листопада або грудень. Для цього їм просто потрібно внести зміни до постанови щодо «Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад. Ми готуємо позов до адміністративного суду за бездіяльність центральної виборчої комісії», - підкреслив керівник Луганської регіональної організації партії «За життя» Ростислав Дубовий.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ