ГРУПА «ЗА ЖИТТЯ» У МІСЬКРАДІ ДНІПРА ЗАКЛИКАЄ ДОПОМОГТИ ПЕНСІОНЕРАМ МІСТА

ГРУПА «ЗА ЖИТТЯ» У МІСЬКРАДІ ДНІПРА ЗАКЛИКАЄ ДОПОМОГТИ ПЕНСІОНЕРАМ МІСТА

Депутати групи «За життя» у міській раді Дніпра закликали своїх колег чесно оцінити загрози, які несе Пенсійна реформа, і задуматися над варіантами міських програм із підтримки пенсіонерів, над якою її члени вже розпочинають працювати. Таку заяву зробив депутат Сергій Нікітін (група «За життя») у середу, 19 липня, під час сесії міськради.

Нагадаємо, перед тим як піти на канікули Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким фактично розпочато Пенсійну реформа в Україні. «Цей варіант Пенсійної реформи вже названо аналогом «кріпосного права». І наша група «За життя» заявляє про небезпеку цієї реформи в буквальному сенсі для життя пенсіонерів – прожити на пенсію найближчими роками стане взагалі неможливо», – заявив Нікітін.

Депутат зазначив, що, можливо, ця реформа і вирішує проблеми зобов'язань України перед МВФ, але точно не вирішує проблеми пенсіонерів. «Ми всі розуміємо, що для пенсіонерів і тих, хто буде виходити на пенсію, ця реформа СТВОРЮЄ неабияку проблему. Величезна частина населення або не набере необхідного стажу або просто не доживе до отримання пенсії (63-65 років), адже середня тривалість життя становить 68 років», – підкреслив Сергій Нікітін.

При цьому він нагадав колегам, що хоч реформу ухвалює Верховна Рада, але кожен із депутатів міськради також дивитиметься в очі виборцям. «Ніхто з тих, хто сидить у цьому залі, не обіцяв людям зробити їхнє життя гірше і зменшити пенсії. Тому ми закликаємо колег чесно оцінити загрози та задуматися про варіанти програм із підтримки пенсіонерів. У нас попереду канікули і цей час ми закликаємо використовувати для зустрічей із виборцями та вивчення проблеми. Аби восени у проекті нового бюджету з'явилися соціальні ініціативи, які допоможуть вижити тим, хто вже не може працювати. Наша депутатська група «За життя» оголошує про початок такої роботи», – оголосив Сергій Нікітін.

Крім того, від імені колег представник групи «За життя» звернувся до мера міста Дніпро Бориса Філатова із проханням також передбачити розробку соціальних програм для пенсіонерів під час підготовки проекту бюджету на наступний рік. «Неважливо, під чиїми прапорами або від якої партії будуть ухвалені ці програми. Вважаємо своїм обов'язком закликати всіх до роботи над цим питанням», – закликав Сергій Нікітін.

Зазначимо, що напередодні депутати міської ради Дніпра з групи «За життя» Олена Степанян і Сергій Нікітін провели прес-конференцію на тему «Пенсійна реформа: за і проти». Вони висловили свою позицію щодо пенсійної реформи, яка вже фактично знищує клас пенсіонерів у країні, і нагадали можновладцям, що економію на слабких не можна вважати позицією сильної держави.

«Кожен із нас йшов на вибори, обіцяючи захищати найслабших, найбільш нужденних. Як пояснити людям, що державі наплювати на людей похилого віку, на пенсіонерів? Два основних мінуси цієї реформи роблять реформу фактично геноцидом: підвищення стажу виходу на пенсію і зниження коефіцієнта розрахунку пенсії. Розмір пенсій громадян, які виходять на неї з 2018 року, стане менше на 25% порівняно з тими, хто вийшов раніше. Такі розрахунки говорять переконливіше, ніж всі вмовляння з трибуни «реформотворців»», – заявила Олена Степанян.

«Проблеми наповнення Пенсійного фонду реально існують. Їх причина – не в тому, що у країні багато пенсіонерів, а в тому, що у нас половина зарплат в тіні. Таким чином, головний шлях вирішення проблеми – це створювати економічний клімат для того, аби легалізувати ринок праці і збільшувати відрахування до Пенсійного фонду, – зазначив у свою чергу депутат міськради Сергій Нікітін (група «За життя»). – Крім того, роками створюється ситуація, коли люди працюють, але не розуміють у результаті – на яку пенсію вони можуть розраховувати, оскільки правила гри увесь час змінюються».

Нагадаємо, групу «За життя» у міськраді Дніпра створено в лютому 2017 року. У квітні 2017 Мін'юст офіційно зареєстрував партію «За життя», а у травні 2017 року – створено міську партійну організацію у Дніпрі.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ