ДЕПУТАТИ ГРУПИ «ЗА ЖИТТЯ» (Дніпро) ПРОПОНУЮТЬ ЗБІЛЬШИТИ ДЕПФОНД ДОПОМОГИ ВИБОРЦЯМ

ДЕПУТАТИ ГРУПИ «ЗА ЖИТТЯ» (Дніпро) ПРОПОНУЮТЬ ЗБІЛЬШИТИ ДЕПФОНД ДОПОМОГИ ВИБОРЦЯМ

Регулярні прийоми громадян – запорука тісного зв'язку з округом. Так вважають депутати міської ради Дніпра, які з лютого 2017 року об'єдналися у депутатську групу «За життя», розширивши таким чином спектр опозиційних партій у міськраді. На даний момент – це перша і єдина депутатська група прихильників партії «За життя» у місцевих радах України.

«До групи входить 5 депутатів і ми вважаємо великою відповідальністю представляти інтереси того опозиційного крила, яке формується вже в нових умовах, до нової влади, – заявила депутат міськради Олена Степанян (група «За життя»). – У Дніпрі зростає кількість прихильників і тих, хто симпатизує партії, її лідерам. Тому ми ведемо активну роботу, спілкуючись із людьми».

У літній період додатковим форматом до традиційних депутатських прийомів громадян додалися й зустрічі з виборцями прямо у дворах. «Щотижня приходять на прийом 30-40 чоловік. Основна проблема – сфера ЖКГ. Тарифи, необхідність утеплення та енергозбереження, низька якість послуг... Усе це складно обговорювати в кабінетах. Тому, користуючись гарною погодою, ми зустрічаємося з людьми у дворах, де я відразу ж зі своїми помічниками можу оцінити масштаб проблеми. Ми допомагаємо готувати документи для включення будинків до різних міських програм», – розповіла Олена Степанян.

Крім того, раніше на сесії міськради Дніпра депутатська група «За життя» запропонувала збільшити депутатський фонд для допомоги виборцям. На даний момент кожен депутат міськради може надати допомогу виборцям у цілому на 300 тис. грн (у середньому це по 3 тис. нрн для 100 осіб). Однак, при цьому загальний розмір депутатського фонду набагато більший – 2 млн 300 тис. грн. 2 млн грн депутат може використовувати для виконання так званих «наказів виборців» – для ремонтних робіт, закупівлі обладнання тощо.

Можливості міського бюджету в цілому суттєво збільшилися, тому в рамках існуючих програм проекти з ремонту і вирішення «наказів» виборців можуть фінансуватися не тільки з депутатського фонду. Тоді як отримати матеріальну допомогу багато українців можуть тільки за допомогою свого депутата. Адже не кожен житель потрапляє під рамки пільг і субсидій, але у кожного може статися важка життєва ситуація ...

Зазвичай коштів депутатського фонду на матеріальну допомогу вистачало ледь до вересня. Цього ж року в людей ситуація настільки критична, що у депутатів, які реально працюють на округах, гроші на матеріальну допомогу виборцям закінчилися ще у березні-квітні.

У зв'язку з цим на сесії міськради група «За життя» виступила з пропозицією розширити можливості депутатів для надання матеріальної допомоги. Після того, як цю ініціативу було озвучено, профільним департаментам міської ради було надано відповідні доручення.

Той із депутатів, хто веде особистий прийом громадян, знає, скільком людям потрібна фінансова підтримка, скількох життєві ситуації просто поставили перед питанням життя і смерті... Тому так важливо дати можливість депутату адресно підтримати цих людей, вважають члени депутатської групи «За життя» у міській раді Дніпра.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ