ЧЕРНІГІВСЬКА «ЗА ЖИТТЯ»: ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ – ЦЕ ВСЕ, ЩО ОТРИМАЛИ ВИБОРЦІ ВІД ВЛАДИ

ЧЕРНІГІВСЬКА «ЗА ЖИТТЯ»: ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ – ЦЕ ВСЕ, ЩО ОТРИМАЛИ ВИБОРЦІ ВІД ВЛАДИ

Чернігівські активісти партії «За життя» проаналізували інформацію Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження про середньозважені тарифи на теплову енергію, яка виробляється з використанням природного газу для населення та бюджетних установ.

Рейтинг містить 25 адміністративно-територіальних одиниць України (за виключенням Криму). Для Донецької і Луганської області обліковуються тарифи в тих районах, які на даний момент підконтрольні Україні.

Як випливає з документу, найбільше платять мешканці Харківської та Рівненської областей - 1354 і 1305 гривень (без ПДВ) за гігакалорію відповідно. На третьому місці - Чернігівська область з цифрою 1246 грн / гкал (без НДС).

Якщо порівнювати тарифи для бюджетних організацій, а не звичайних споживачів, то Чернігівщина піднялася ще на одну позицію вгору і зайняла 2-е місце з показником 1670 грн / гкал (без ПДВ). Вище тільки школи, дитячі садки та дитячі табори Тернопільської області (1672 грн / гкал).

З таким станом речей безумовно не можливо миритися, тому чернігівські партійці «За життя» спільно з юристами підготували для жителів Чернігова пам'ятку щодо неналежного надання комунальних послуг та високих тарифів. Понад 10 тис. екземплярів активісти безкоштовно розповсюдили на Чернігівщині.

«На жаль, за повної підтримки міської влади, тепловики обклали все місто непід'ємними тарифами на опалення і гарячу воду. Але кожен із Вас знає, що дуже часто навіть за такими шаленими цінами, чернігівці не отримують якісні послуги – у багатьох оселях батареї ледь теплі, а від «гарячої води» лишилася лише назва», - заявив керівник Чернігівської регіональної організації партії «За життя» Віталій Голець.

«Чи можуть люди захистити свої інтереси? – продовжив він, – Так! І ця листівка має допомогти кожному з Вас. Адже чернігівці мають знати, наприклад, що коли у Вашій оселі температура нижча за 18 градусів, то оплата за тепло знижується на 5% за кожен градус відхилення протягом усього строку такого відхилення, а при температурі 12 градусів – оплата за теплопостачання не береться взагалі».

Віталій Голець зауважив, що ситуація із гарячою водою подібна.

«Якщо температура гарячої води нижча за 50 градусів – Ви маєте сплачувати значно менше (49-45 градусів – ціна має знижуватися на 10%, 44-40 градусів – зменшення на 30%), а коли температура менша за 40 градусів – вартість такої «гарячої» води обраховується за тарифом холодної. Ми хочемо допомогти кожному мешканцю нашої області зберегти свої сімейні бюджети від зайвих витрат й домогтися від тепловиків належного надання послуг. Як це зробити – допоможе дана пам'ятка!», - резюмував керівник Чернігівської регіональної організації партії «За життя».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ